alis-tekstilALİS TEKSTİL, 1997 yılında kurulmuştur. Firmamız tekstilin lokomotifi görevini üstlenen Denizli’de faaliyet vermektedir.

ALİS TEKSTİL 16 seneden bu yana Denizli’de otel tekstil malzemeleri imalatı yapmaktadır.

Ürün başlıklarımız havlu, çarşaf, nevresim, yastık, yorgan, alez, pike, masa örtüsü ve peçete olarak sıralanabilir.

Bu ürünlerin tamamına yakınının üretimini; iplik alımından, kalite kontrol, paketleme aşamasına kadar kendimiz gerçekleştiriyor olmamız nedeniyle, yıllar içerisinde oluşturduğumuz standartlarımızı ve kalite çizgimizi muhafaza edebilmekte ve geliştirebilmekteyiz.

 

Örnek vermek gerekirse: Alis Tekstil’de yastık kılıflık kumaş dokuyan bir tezğah vardır. Tezğahın tarak eni, çözgü ve atkı sıklığı hiç değişmez. Boya sonrası kumaşın enden ve boydan çekme değerleri temel alınarak, yastık kılıfı yıkama sonrası 50x70cm gelecek şekilde dikilir. Kapaklar standart 20cm’dir. 15cm kapaklı yastık kılıfları ikinci kaliteye ayrılır.

Aynı bunun gibi, her kumaş grubunda, tek ve çift kişilik nevresimler için ayrı, tek ve çift kişilik çarşaflar için ayrı, yastık kılıfları için ayrı olmak üzere 6 farklı ende kumaş dokunur.

Bunu böyle yapmadığınız takdirde bir standardı yakalamanız mümkün değildir.

Çok otelde karşılaştığınız; yatağı örtmeyen alezler, yastığı kapatmayan kapaklar, nevresimden taşan yorganlar karşılaşabileceğiniz sorunlardan sadece birkaçıdır. Ve tabi ki bütün bunlar otelin hizmet kalitesini doğrudan etkiler.

 

Alis Tekstil müşterilerinin çözüm ortağı gibi çalışır. Satış odaklı değil, hizmet odaklıdır.

Maliyeti düşürecek tercihler kullanım kalitesine ve kullanım süresine doğrudan tesir edeceğinden üretim sürecinin her aşamasında kaliteyi önde tutar.

Nasıl bir binanın kalitesini belirleyen ana unsur o inşaatta kullanılan beton ve demirin kalitesidir. Aynen onun gibi, bir kumaşın yapı malzemesi de o dokuyu oluşturan ipliktir. Dokuda kullanılan ipliğin kalitesi, dolayısıyla o ipliğin elde edildiği pamuğun kalitesi, dokuma düzgünlüğü ve boya apre kalitesi bir bütün olarak üretimde toplam kaliteyi doğurur.

100 TL’lik bir havlu veya çarşafın maliyetinin %50-60’ı ipliktir. Yani dokumada kullandığınız ipliğin kalite ve fiyatındaki %10’luk bir düşüş, ürün fiyatını %6, kullanım süresini ise %20’lere kadar düşürür.

 

Otelde geçirilen 24 saatin her aşamasında en yoğun kullanılan şey tekstil ürünleridir. Restoranda, plajda, banyoda, yatakta hiçbir şeyle olmadığımız kadar tekstille iç içe hatta sarmaş dolaşızdır.

Alis Tekstil içten hizmet anlayışıyla, tekstilin bu öneminin bilincinde olan müşterilerine,  ülkemizin yurt dışına açılan vitrini turizm sektörümüze titizlikle hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Daha güzel, daha kaliteli, daha mutlu yarınlara.